SZKOLENIE NA TORZE

Home »  SZKOLENIE NA TORZE

zajawka3 wrzesień 2018

MOTORSFERA PROGRESS SYSTEMszkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-day

 W żadnym wypadku nie jest to ściganie.

To co Nas wyróżnia to UMIEJĘTNOŚĆ szkoleń. Na torach pracowaliśmy zarówno z początkującymi motocyklistami jak i z doświadczonymi. Progresywny system oznacza, że przejście na wyższy poziom odbywa się tylko wtedy gdy zostanie zaliczony obecny, na którym dany adept się znajduje. 

Przez kilka lat dochodziliśmy do obecnego sytemu , który jest częściowo Naszą tajemnicą. Metody jakimi operujemy są opracowane specjalnie pod polskiego motocyklistę i dostosowane do krajowych realiów. Mamy tu na myśli olbrzymie braki wywodzące się z nauki jazdy gdzie nikt nie szkolił przyszłych motocyklistów z przeciwskrętu czy prawdziwego hamowania awaryjnego.

Kolejnym atutem tych wycieczek jest klimat bo odbywają się zawsze w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Każdemu z uczestników zależy na tym samym czyli poprawa i doskonalenie umiejętności jazdy. Nikt tu się z nikogo nie nabija ani nie wyśmiewa.

MOTORSFERA TRACK DAY to proces szkoleniowy a nie wydarzenie.
Tu wszystko jest skrupulatnie zaplanowane i ustawione.
Jazdy ułożone są tak aby tworzyły jedną wielką całość
tematu potrzebnego do bezpiecznego i pewnego poruszania się
po naszych drogach.

 

szkolenie-motocyklowe-wrocław

 

 

 

 

SONY DSC

 

 

 

ELEMENTY TECHNICZNE________________________________________

szkolenie-motocyklowe-wrocław

Manometr – szczerze mówiąc nie wyobrażamy sobie bez tego szkolenia. To pierwsza podstawowa rzecz jaką robimy przed szkoleniem czyli sprawdzamy Wam ciśnienie a potem odpowiednio zmniejszamy.

Pirometr - kolejna dość prosta rzecz ale niezbędna. Dzięki niemu sprawdzamy temperaturę asfaltu oraz opon.ten, który jest tu widoczny na zdjęciu posiada możliwość skanowania w czasie ciągłym co pozwala na sprawdzenie temperatury na całej poprzecznej powierzchni opony.

Pompka - Niezawodna w każdych warunkach. Nabyliśmy ją gdy na jednym ze szkoleń zamknięto ogólnodostępny kompresor. Ta, którą tu widać jest szybka i wysokociśnieniowa.

Stoper - albo będzie nagradzał albo karał:) używany prawie przy każdym ćwiczeniu. Służy też do pomiaru średniej prędkości dzięki temu nie można oszukiwać.

Tablica - suchościeralna bo teorię podajemy też na gorąco w trakcie szkolenia i omawiamy poszczególne zadania, rysujemy tor zady, pokazujemy błędy itd. po czym wracamy na tor.

Foto,Video - na każdym szkoleniu staramy się mieć fotografa a pod koniec szkolenia gania za Wami (Honda CBR 954 RR) kamera GoPro. Filmy te pożnie omawiamy na spotkaniu poszkoleniowym.

 

szkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-day

szkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-dayszkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-day szkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-dayszkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-day

szkolenie-motocyklowe-wrocław-motorsfera-track-day

 

https://goo.gl/maps/2DBwj5bP8KP2

logo Media MS